18 vjecarja fiton llotarin 48 Million dollarë dhe tregon se si do ti shpenzojë të gjitha dollarët

KANADA-Juliette Lamour, një lojtare fatlume kanadeze lotarie, kohët e fundit u bë titujt kryesorë kur fitoi një xhekpot marramendës prej 48 milionë dollarësh. Fitorja e saj ka tërhequr vëmendjen e njerëzve në të gjithë Kanadanë dhe historia e saj shërben si një frymëzim për ata që kanë ëndërruar gjithmonë të fitojnë çmimin e parë.

Juliette, një 18-vjeçare, nuk kishte blerë kurrë një biletë lotarie më parë dhe arriti çmimin e madh në blerjen e saj të parë. Ajo ishte shumë e gëzuar dhe nuk mund ta besonte fatin e saj.

Industria kanadeze e lotarisë ka parë shumë fitues të mëdhenj gjatë viteve, por fitimi i Juliette është një nga më të mëdhenjtë në kujtimet e fundit. Shuma e madhe e parave pa dyshim do të ndryshojë jetën e saj dhe jetën e njerëzve përreth saj, por Juliette ka premtuar se do t’i përdorë fitimet e saj me mençuri dhe do ti perdor per tu shkolluar ne formen me te mire.

Ajo planifikon të vazhdojë me ëndrrën e saj për të mbaruar kolegjin dhe për të ndjekur shkollën e mjekësisë. Ajo gjithashtu dëshiron të investojë përsëri në komunitetin ku është rritur dhe te ndihmoj njerezit e varfer dhe ne nevoje.

Ajo ne moshen 5 vjecare kishte mbledhur te ardhura ne nje derrkuc dhe me pas ajo i dergoi te gjitha per bamiresi.Ndaj dhe populli thote se “gjëra të mira u ndodhin njerëzve të mirë”. Kush jep sa do pak do ta marri nje dite 10 fishin e saj dhe ky eshte ligj nga Zoti.