Ai nuk e njohu, por mbesa e Azem Hajdarit feston datëlindjen sot/ Nëna e saj e uron me fjalë zemre: Sihana ime!

0
701

Sihana, vajza e deputetes Rudina Hajdari feston sot ditëlindjen.

Një urim me fjalë zëmre nuk kishte se si të mungonte nga Rudina për të voglën e saj. “Por në fakt doli që je ti ajo që çdo vit ti me ke mësuar se si të jem një prind dhe njeri më i mirë”, shprehet Rudina, duke treguar pa fjalë të tepërta ndjesinë e të qënit nënë.

“Gjithmonë kam menduar se do të isha unë ajo që do të mësoja se si të jesh një vajzë e mirë. Por në fakt doli që je ti ajo që çdo vit ti me ke mësuar se si të jem një prind dhe njeri më i mirë. Gëzuar ditëlindjen, Sihana”, përfundon së shkruari Hajdari.