Gatime

Salcë me speca

Specat i pjekim dhe i lejme mbuluar sa te zbuten Pasi u heqim lekuren dhe farat i vendosim ne blender Po aty shtojme kripe dhe...

Shendeti

Sot u testua vaksina e pare per koronavirusin, ja vullnetarja e pare.video

Diten e sotme eshte testuar vaksina per te sheruar koronavirusin dhe kjo eshte hapi i pare per ta neutralizuar ate. Ajo eshte vullnetare dhe nene...

Mjekja italiane flet në lot: Nuk mund të përqafoj fëmijët, fle dhe ha vetëm fare

Italia eshte ne gjendjen me te veshtir qe po kalon mjeksia Italiane dhe populli Italian ku te gjithe jane ne gadishmeri te lart dhe...

Vaksina e koronavirusit është gati, luftë Gjermani-SHBA për ta shtënë në dorë dhe fituar miliona dollar

Te gjithe shtetet e botes jane ne gare per te gjetur vaksinen e virusit per te fituar miliona dollar brenda nje dite. Nje lajme vjen...

Situata e të prekurve nga koronavirusi sot në Itali: 3590 të prekur, dhe ja sa jane sheruar

Italia eshte e gjitha ne karantine por situata ne zonen e kuqe eshte e veshtire dhe ne 24 oret e fundit janë shtuar me...

Mjeku tërheq vëmendjen te gjitheve: Qytetarët po bëjnë një gabim të rëndë si italianët

Cdo dite numri i te infektuarve eshte ne rritje cdo dite ka nga 6-7 raste te reja por situata eshte nen kontroll sepse futja...

Një mesazh nga mjeku italian i cili na qetëson të gjithëve: Kjo është e vërteta, ndaj mos harroni t’i njoftoni edhe miqtë tuaj

Mos u alarmoni nga koronavirusi se të gjithë ju po lëndoni veten tuaj ndaj me kujdes per veten keshtu shprehet mjeku i spitalit infektiv...

“Situata është shumë serioze”, mjeku i bën thirrje shqiptarëve: Mos bëni eksperimente me ilaçet!

Mjeku i njohur Infeksionist Pellumb Pipero ka deklaruar se situat e koronavirusit ne Shqiperi eshte serioze ne te gjitha aspektet. Ai i ben thirrje shqiptareve...

Del studimi qe tregon se kur koronavirusi do te arrije kulmin e tij ne Shqiperi, ja data qe parashikohet

Javen e ardhshme Shqiperia do te kete nje jave teper te rendesishme ne aspektin shendetesor pasi mund te kuptohet se cilat jane permasat e...

Lajm i fundit: Nga e hëna nis shperndarja e vaksinës te njerëzit për koronavirusin

Ja nje lajm i mire nga Associated Press (AP) dhe fund ben nje enderr realitet.Dite gjithe flasin per vaksinen qe do sheroj boten dhe...

Mjeku shqiptar në Gjermani jep lajmin e mirë per te gjithe ne: Ju tregoj çfarë ndodhi këtu, 90% e të infektuarve

Mjeku Fahri Beqa kardiolog shume i mire ne Berlin jep nje lajm te mire se si 90% e pacientëve të prekur me koronavirus në...

Ja si të merrni leje tek policia për të lëvizur me makinë dhe te mos humbisni patenten tuaj

Tashme Shqiperia eshte ne karantin ku kjo gjendje i sherben izolimit per te shpetuar nga virusi. Qarkullimi i makinave ka ndaluar dhe Kryeministri i Shqiperise...

Nervozohet” mjekja Silva Bino: Trëndafilat e dhuruar nga qytetarët do t’i mbaj gjatë, ndesa llapaqenët le të

Mjeket jane heronjte e sotem ata ne fakt meritojne respektin maksimal por ne vendin tone keshtu ndodhe njeher hedh balt majtas e njeher djathtas. Ata...

“Ja si ta mundim kuçedrën”, mjeku Tritan Kalo 10 këshilla qytetarëve,dhe mesazh të fortë politikës: 30 vite ishin mjaft për të treguar pangopësinë

Tritan Kalo nje nga mjeket me te mire jep nje mesazh per te gjithe ne ai jep 10 keshilla per te larguar virusin. Ja mesazhi...

‘Mund të jenë mbi 400 të prekur’, mjeku Pipero flet hapur: Pas cdo rasti, fshihen 10 te tjere

Pëllumb Pipero mjeku hero qe perkujdeset per te infektuar ne spitalin e QSUT thote se kjo gjendje qe eshte krijuar mund ta frenoje hapjen...

Dalin oraret e reja, si do të lëvizet me makina që nga e hëna.Ja sa vjet i hiqet patenta atij qe shkell rregullat

Nga dita e hene ndryshon orari i levizjeve te makinave sepse levizja e tyre do te behet kundrejte nje orari nga ora 08.00 të...

Boll i blete dhe harxhoni parate me dizinfektante ja si ti beni vete duke kursyer para.

Boll i blete dhe harxhoni parate me dizinfektante ja si ti beni vete duke kursyer para. Tashme tregtaret i kane rritur cmimet e shume produkteve...

Solli rezultate pozitive te të infektuarit me koronavirus, ilaçi do të aplikohet tek 250 pacientë

Po flitet shume se ilaci i artritit ka efekte pozitive per te ata qe jane infektuar me koronavirus.Nje nga spiatalet ne Napoli tregon se...

“Do të preket 70% e Italisë por s’kemi pse shqetësohemi”, mjekja tregon kur mund të ikë koronavirusi nga vendi, pasojat që lë

Drejtoresha e laboratorit të mikrobiologjisë klinike në spitalin Sacco në Milano Maria Rita Gismondo ka thene se 60-70% e popullsisë së Italisë do të...

Dalin te dhenat e fundit nga Ministria, raste te reja me koronavirus, te perfshire dhe mjeke.Ja sa shkon numri

Dalin te dhenat me te fundit nga Ministria e Shendetesise, cilet jane perfshire tashme Sipas MSH jane testuar rreth 27 persona te dyshuar duke perfshire...

Shkencëtarët tregojnë se ky eshte rreziku më i madh për përhapjen e koronavirusit

Tashme te gjithe ne duhet te jemi vigjilent sepse koronavirusi eshte ne perhapje te madhe masive ndaj duhet te marrim masat per ta parandaluar. Dhe...

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe