Sunday, January 29, 2023

Adoptuan vajzën e vogël me ngjyrë, por pasi familja mësoi historinë e saj, ata e kthyen mbrapsht

Jessica dhe Adam Davis kishin katër fëmijë, por vendosi të adoptojë një fëmijë nga Afrika. Ata u njohën me një vajzë gjashtë vjeçare nga...

Goja ime mbante erë të keqe dhe unë me këtë kurë zhduka erën e keqe të gojës në 5 minuta

Është krejtësisht normale të zgjoheni në mëngjes me frymëmarrje të keqe. Era e keqe shkaktohet nga bakteret që mbajnë në gojë gjatë natës. Fryma...

Qeni gërmon në oborr dhe nxjerr një qyp të vjetër, por e gjithë familja habitet nga ajo që gjejnë brenda

Çifti kishte qenë duke ecur me qenin e tyre kur ata u ndesheshin me një metal të ndryshkur që dukej se po dilte dhe...

Një burrë shkon të tërheqë para në bankomat, papritmas prek diçka me dorën e tij dhe aty ndodh e papritura

Nuk është se është kaq e lehtë për të gjetur para rastësisht, por nganjëherë mund të ndodhë. Dhe nëse po, çfarë do të bënit...

Ja çfarë ndodh me trurin, zemrën dhe barkun tuaj kur hani 3 banane në ditë!

A e dini se nëse hani të paktën tre banane në ditë, mund ta zvogëloni ndjeshëm rrezikun për të pasur një goditje në tru...

Vajza dhe gra, kjo BIMË bën që të MOS keni nevojë të shkoni më te GJINEKOLOGU

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më seriozet, janë shumë të zakonshme te vajzat e reja...

Burri braktis gruan shtatzënë duke i lënë asaj borxhe të mëdha, por një ditë ajo vëren diçka në furrën e re që i ndryshon...

Pavarësisht nga të gjitha ngjarjet tragjike që ndodhin në kete bote dhe pavarësisht veshtiresive qe hasin njerëzit, ne me të vërtetë jetojmë në një...

15 mënyra të thjeshta si të përdorni në të përditshmen tuaj gjysmë limoni dhe një lugë sodë buke

Shumë prej nesh janë janë të njohur me vetitë kurative të sodës së bukës, apo limonit, por a keni menduar ndonjëherë se përzierja e...

Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1 dite

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni...

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone. mund te mesojme shumë...

Gruaja më e mençur në botë zbulon: 9 këshilla për të hequr dhjamin përgjithmonë!

Marylin vos Savant ka ofruar një zgjidhje për çështjen më problematike të femrave të shumta- mbajtja e trupit në formë. Problemi sot përfshin femrat që...

Maskë sekrete indiane për rritjen ekstreme të flokëve!

Rritja e flokëve mund të jetë një proces i lodhshëm. Veçanërisht per ata qe deshirojne nje gjatesi flokesh deri te beli. Por mos u...

Nëse shtëpia juaj ka nevojë për një pastrim të thellë, kushtojini vëmendje këtyre këshillave!

Pa marrë parasysh se sa shpesh e pastroni shtëpinë tuaj, ka gjithmonë zona që përfundojnë duke u lene pas dore. Megjithate pastrimi i thellë...

Adoleshentin e godet rrufeja, zbuloni objektin që i shpëtoi jetën

Një nxënës i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard. Josia Wiedman, 13 vjeç, u mbrojt nga forca e plotë e valës...

Të gjithë ju prindër që keni fëmijë në shkollë, në shtator ju pret një surprizë e pakëndshme. Librat…

Librat këtë vit të ri shkollor do të kushtojnë më shtrenjtë. Dhe jo pak por deri në 35 përqind më shumë se një vit...

Bobo çfarë kam bërë! Zbulohen SMS e Ritvan Zykajt me vëllain pak pas masakrës

Gjatë marrjes në pyetje të vëllait të Ritvan Zykajt, Hoveljandos, policia ka zbuluar edhe mesazhet që ata kishin shkëmbyer me njeri-tjetrin. Gjatë kohës që ata...

Edi ishte nga Shkodra, sot u dha lajmi i trishtë për familjen e tij. Ambasada thotë se…

Edi Bokrina, i riu i cili mbeti viktimë e tragjedise ne Genova nje dite me pare, eshte nga qyteti i Shkodres. Edhe Ambasada shqiptare...

Ky është Edi, dje u gjend papritur në momentin dhe vendin e gabuar! Mesazhi në FB

Marjus Djerri dhe Edi Bokrina, nga ana tjetër, ishin në furgonin Qubo të EuroPulizia. Duhej të shkonin në punë në një kompani në Rapallo....

“Bija ime mos harro…”/ Mesazhi prekës i babait për 7-vjeçaren që humbi jetën

Dita e 8 gushtit të këtij viti do të ishte dita më e zezë në familjen Ndreaj, ku një makinë përplasi nënën bashkë me...

Zbardhet krimi: Si i ekzekutoi Zykaj 8 kushërinjtë

Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë “burg pa afat” për 24-vjeçarin Ritvan Zykaj, i akuzuar për tetë vrasje. Përballja e parë me gjykatën...

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe