Monday, May 23, 2022

Shume pune cdo dite e me shume ne spitalin Infektiv Tirane, mjeku zbulon surprizen qe i la goje hapur

Doktori i nderuar Kalo ka falenderuar nxenesit pa fund per kete gjest te bukur ne emer te te gjithe stafit mjekesor. Ja dhe postimi...

Mjekët Anglez tregojne se cilat janë 2 simptomat e para që shfaqen vetëm disa orë pas infektimit

Keto jane simptomat qe tregojne se ju jeni i infektiuar me koronavirus por mos u shqetesoni Sipas Instituti te Shëndetit në Angli thuhet se dy...

Lajme te mira nga Infektivi,ja sa të infektuar me COVID-19 jane sheruar

Shpresojme qe lajme te mira te marrim cdo dite dhe te shpresojme qe kjo gjendje qe jetojme te ndryshoje sa me shpejte. Vjen lajm i...

Gjithmonë e para! Gjermania merr vendimin e rëndësishëm për “ndalimin” kundër COVID-19

Eshte nje nga vendet me te mira ne Europe qe po kontrollon koronavirusin me sukses dhe ajo eshte Gjermania. Të dhënave zyrtare të publikuara në...

Veliaj i jep “urdher” pronarët e marketeve: Do ketë gjoba të pamë shirshme për ata që i

Eshte bere mbledhja ne Bashkine e Tiranes per perhapjen e Virusit. Kryetari i bashkise ka thene se pronaret e marketeve te medha duhet te...

Deshmia e shqiptares nga ‘zona e kuqe’ në Itali: E pabesueshme ajo qe po ndodh, nuk e kishim imagjinuar kurre qe.Video

Tashme Italia ka 16 milion qytetar jane ne zonen e kuqe ku ata duhet te rrine ne shtepi dhe nje pjese e tyre ne...

‘Unë qëndroj në punë për ju, juve qëndroni në shtëpi për ne’, mjekët nga e gjithë bota u bëjnë thirrje qytetarëve qe te

Mjeket jane ata qe po perballojne kete gjendje qe kurre nuk ka qene keshtu me pare ndaje ata jane heronjte e cdo shteti dhe...

Mjeku nga Kanadaja: Kjo është ajo që më frikëson më shumë nga koronavirusi

Abdu SharkaWy, një infektolog nga Kanadaja thote se gjate ketyre viteve kame kalaur shume te semure dhe kame punuar ne spitale luksoze deri ne...

E para në Europë! Italia tashme përgatit vaksinën për koronavirusin

Te gjithe shtetet jane ne gare per te gjetur vaksinen e koronavirusit per te shpetuar jete njerezish dhe per te fituar miliona dollar. Agjensia e...

“A tu jap një lajm të mirë per te gjithe?! Brace jep lajmin shume te mirë nga urgjenca e spitalit të Fierit

Nje lajm i mire vjen nga zv.Erion Brace nga spitali i Fierit. Ai ka shkruan ne rrjetet sociale se asnjë mjek, infermier apo sanitar sipas...

“Me temperaturë 40, e ndamë mendjen se kishim koronavirus”, Rudina dhe Marku rrëfejnë momentet e veshtira qe ata kaluan

Rudina Dembacaj nje nga personazhet me te perfolur dhe me te dashur per publikun tregon diten e sotme historine e tyre me koronavirusin pasi...

EdiRama ben njoftimin e papritur: Boll! Nga dita e nesërme, do të ndalohet cdo ..

Shqiperia eshet futur ne karantine dhe cdo dite ajo shrengohet per te shkak qe te ulet nurmi i te infektuar dhe te mos perfundojme...

Dita me e veshtire per Italine, perhapje nuk po ndalet. Flasin autoritetet: Nese vazhdon keshtu, ne do te..

Italia ne ditet e saj me te veshtira 475 persona humbën jetën gjatë 24 orëve të fundit, duke çuar numrin total të viktimave në...

Ministrja tregon se cdo ndodh me shkollat dhe mesuesit ne ditet ne vazhdim.Video

Me një video-mesazh Ministrja e Arsimit ka thene se nese situata do te jete e njejte shkolla do te shtyhet pas 23 marsit. Besa Shahine...

A do paguhen faturat e ujit dhe të dritave në muajt e ‘lu ftës’? Vjen pergjigja qe se prisnim

A do ti paguajme faturat e ujit dhe te dritave ja se si Kryeministri i Shqiperise Edi Rama ka thene një herë e mirë...

“Brenda së njëjtës familje, njëri infektohet e të tjerët jo. Si mund te ndodhi kjo?”

Ne nje lidhje vidjo me skype ne emisionin Opinion, ka folur shefja e Epidemiologjise ne ISHP, Eugena Tomin e cila ka treguar dicka mbi...

“Pacienti zero eshte drejt sherimit”, Presidenti shprehet i emocionuar dhe shpreson qe se shpejti …

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta ka reaguar ne lidhje me rastin e pacientit zero i cili ka dale negativ ne testin e pare pas...

Mjeku specialist tregon tre shenjat e para kryesore se kur duhet te telefononi 127

Tritan Kalo, mjeku teper i nderuar ne profesionin e tije ka treguar se kur nje person ka kolle, temperature dhe veshtiresi ne frymemarrje te...

E ze kolla teksa po jepte motin, por ja cfare i ndodh Alba Hoxhes ne emision

Keto dite te veshtira izolimi ne shtepi, kemi pare gjithashtu edhe shume vidjo qesharake per kollen. Prezantuesja e parashikimit te motit ka ndare ne rrjete...

Ja renditja e Shqipërisë në listën e të prekurve me koronavirus.Nuk pritej

Koronavirusi nisi si nje enderr por u be realitet ne te gjithe boten dhe perhapja e tij eshte ne cod vend te botes dhe...

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe