Thursday, January 23, 2020

15 mënyra të thjeshta si të përdorni në të përditshmen tuaj gjysmë limoni dhe...

Shumë prej nesh janë janë të njohur me vetitë kurative të sodës së bukës, apo limonit, por a keni menduar ndonjëherë se përzierja e...

Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1...

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni...

Pasi fillova të pija këtë nuk u shëndosha më kurrë! Tani vesh vetëm rrobat...

Vaji i farave të lirit është i bollshëm në fibra, minerale, acide yndyrore dhe vitamina. Është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin tonë të përgjithshëm. Kjo...

Shumë pak njerëz e di si ta përdori këtë produkt tek flokët. Ja 4...

Vaselina është në thelb një markë për vazelinë e naftës. Ne të gjithë e kemi përdorur atë për shumë vite. Është një produkt i...

Ushqimi armik i mëlçisë, madje edhe më i keq se pijet me ngjyre

Të gjithë e dinë se dëmet që i shkakton alkooli mëlçisë janë të shumta. Por askush nuk e dinte se ekziston një produkt tjetër...

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone. mund te mesojme shumë...

Gruaja më e mençur në botë zbulon: 9 këshilla për të hequr dhjamin përgjithmonë!

Marylin vos Savant ka ofruar një zgjidhje për çështjen më problematike të femrave të shumta- mbajtja e trupit në formë. Problemi sot përfshin femrat që...

Antibiotiku natyral që vret infeksionet e fshikëzës dhe veshkave me vetëm 1 përdorim

Veshkat janë një ndër organet e trupit më të rëndësishme, të cilat luajnë shumë funksione thelbësore dhe jetike. Infekisonet e fshikëzës dhe të veshkave...

JA SI TË ZBARDHNI LËKURËN NË KUSHTE SHTËPIE ME RECETËN BIO…

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre...

Harrojeni palestrën, boll harxhuat lekë! Zhdukni kilet nga Barku, Vithet dhe Kofshët…dhe tregojani edhe...

Bëhet fjalë për pijen që si përbërës ka: kastravec, selino dhe ananas. Konsumimi i saj do t’ju mundësojë eliminimin e dhjamit nga zona e barkut,...
269,921FansLike
14,590FollowersFollow
12,400SubscribersSubscribe

Recent Posts