Friday, November 22, 2019

Maska me domate që heq qimet e padëshiruara të fytyrës përgjithmonë

Nga Shije.al / 28 KORRIK 2017 komente Mund të keni tipare të mrekullueshme të fytyrës, por ka diçka që ju bën të ndjeheni keq....

Pastroni veshkat për 15 ditë: recetë e lehtë dhe e shpejtë!

Ky drithë i pazakonshëm eliminon gurin në veshka. Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga gurët në veshka për të cilët përshkruhen ilaçe që ndihmojnë...

Lëngu i shëndetit: receta që pastron mëlçinë, ndalon diabetin dhe prostatën!

Përfitimet shëndetësore të lëngut të mollë-trëndafilit janë thjesht mahnitëse! Edshte nje frut tropikal shume i dobishem por nuk eshte se ka shume lidhje me...

Sëmundjet e Epilepsisë dhe pagjumësisë (Foto)

Epilepsia është një sëmundje nervore që ka më shumë emra.Ka shumë metoda për letësimin e kësaj sëmundje, sidomos kurohen më kollaj të sëmurët nga...

Krem natyral kundër rrudhave

A keni menduar ndonjëherë sesi mund të zhdukni rrudhat për shkak të moshës me një krem “magjik”?! Një krem natyral tashmë i përgatitur në kushte...

Ju duhen vetëm 2 minuta që t’i zbardhni dhëmbët me këtë recetë të thjeshtë

Ka shumë pasta të dhëmbëve në treg, por jo të gjitha mund të ndihmojnë. Ato janë plot me kimikate dhe vetëm se dëmtojnë zmaltin...

Gabimet që po bëni me kafen, duke filluar që nga pirja e saj në...

Më poshtë do ju njohim me gabimet e zakonshme që bëhen me kafen. Nëse doni që me të vërtetë kjo pije aq e dashur për...

I keni keto pucra te kuqe neper trup? Ja cfare jane ato….

Këto puçrra të vogla të kuqe janë goxha problem i shpeshtë, por nuk është bash e parrezikshme se a është fjala për sukrep, skuqje...

Po na helmojnë çdo ditë në shtëpi- Ja si të shpëtojmë nga pluhurat kimik...

Disa probleme serioze shëndetësore janë të lidhura me kimikatet e pluhurit. Këto përfshijnë problemet hormonale, problemet e fertilitetit dhe kancerin. Një profesor asistent, Dr. Ami...

Parfumet shkaktojnë dhimbje koke dhe migrenë

Parfumi është një nga produktet më të kërkuara nga të dyja gjinitë në industrinë e kozmetikës, por jo vetëm. Qëllimi i përdorimit te parfumit...
268,651FansLike
13,789FollowersFollow
8,790SubscribersSubscribe

Recent Posts