Wednesday, June 3, 2020

5 Tipet e Dhjamosjes që NUK Shkaktohen nga Pesha e Tepërt

Tipari dallues: “Shtresa” në anë. Shkaqet Jeta sedentare. Dobësia për ëmbëlsira. Konsumi i tepërt i alkoolit. Sheqernat e shumta dhe karbohidratet e rafinuara (biskotat, kekët dhe buka e bardhë)...

E tërë familja vdes, pas një gabimi të thjeshtë të kësaj gruaje të re

Patatet janë një ushqim i shijshëm dhe i gjithanshëm, por ato mund të jenë vdekjeprurëse nëse përgatiten në mënyrë të papërshtatshme ose të vjetra....

I keni vënë re vijat e bardha në gjoksin e pulës, ja pse...

Pervec vegjetarianëve, të gjithë e pëlqejnë shumë pulën. Shpesh thuhet se pula është një opsion i shëndetshëm në botën e mishit . Por, sipas studimeve,...

MOS I HIDHNI KURRE lëkurat e mollës: të mirat e saj për rregullimin e...

Molla është një frut i njohur për përfitimet terapeutike të pabesueshme që përfshijnë një hidration të shëndetshme, reduktimin e kolesterolit të keq (LDL) në...

Binjakët 100-vjeçare festojnë ditëlindjen dhe zbulojnë sekretin për një jetë të gjatë

Binjakët 100-vjeçarë festojnë ditëlindjen dhe zbulojnë sekretin për një jetë të gjatë Irene Crump dhe Phyllis Jones - motra binjake që sapo festuan ditëlindjen e...

5 llojet e mardhenies intime që çdo çift provon në moshën 30-vjeçare

Në moshën 30-vjeçare femrat dhe meshkujt kanë arritur disa prioritete në jetë si puna, familja, martesa, fëmijët dhe përgjegjësitë janë më të mëdha krahasuar...

Kjo recetë e bërë nga hudhrat do të “hekurosë” rrudhat tuaja brenda 7 ditëve...

Gjithkush e di se hudhra është e mirë për shëndetin apo jo? Për shkak të vetive që posedon, ajo është vlerësuar si një antioksidant...

Ja cila është koha më e mirë për të fjetur nëse keni nevojë të...

A ju ka ndodhur ndonjëherë të shkoni në shtrat herët, sepse ju eshte dashur të zgjoheni në kohë për punë - pastaj të ndiheni...

Mos blini me ilace!Vetem me nje banane ne dit ju i thoni mirupafshim farmacive...

Disa nga arsyet pse të hani banane është më mirë se të merrni ilaçe Gjithçka që një banane mund të bëjë për shëndetin tuaj: Ka...

Krem natyral kundër rrudhave të syve

Krem natyral për sytë kundër rrudhave 1. Krem anti-rrudhë me dyll blete Dylli bletës është një tjetër përbërës anti-inflamator. Ai I mban flokët në lagështi dhe...
280,509FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts