Ju nuk jeni të shëndoshë, por barku juaj është i fryrë! Mësoni si të shpëtoni njëherë e mirë nga ky problem

Shumë njerëz mendojnë se fryrja e barkut ësht ënjë nga gjërat më të bezdisshme në botë.…

Foshnja mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, policja e merr për ta ushqyer

Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë,…

Femra! Ky është gabimi i tmerrshëm që bëni kur fusni rrobat në lavatriçe

Makina e larjes së rrobave në temperatura të ulëta lejon zhvillimin dhe bartjen e bakterieve nga…

Kek pa miell dhe sheqer, receta që është bërë ‘hit botëror’

Ky kek pa miell dhe sheqer u bë ‘hit botëror’ në një kohë shumë të shkurtër.…

Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të…

Një i moshuar kishte orë në rrugë duke u përpjekur të shiste ëmbëlsirat. Kur dikush i dha atij këtë, ai nuk mundi t’i mbante lotët…

Për fat të keq, sa më shumë kohë kalon aq më shumë njerëz duket të bëhen…

Ai ankohej se gruaja e tij ishte “vetëm” një shtëpiake, derisa zbuloi diçka më shumë…

Rushles Castleberry jeton në qytetin e Masaryk-it në Florida, punon si artiste tatuazhesh, është martuar në…

31-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e tetë, kush është gruaja nga Lushnja

Është një nga rastet e rralla sot në Shqipëri që një nënë 31 vjeçare të sjellë…

3 truket si ta bëni banjon tuaj si të re dhe ta çmendni komshien me aromën e saj

Pastroni lavamanin tuaj me uthull për një shkëlqim të panjollë Uthullën përziejeni me pak lëng limoni…

Burrë e grua kthehen nga emigracioni, marrin vesh të vërtetën e hidhur për vajzat e tyre

E pabesueshme ajo qe ka ndodhur me Flamur dhe Lulzime Smakajn. Historia e tyre e pazakontë…