Home SHENDETI Zbardhni lëkurën dhe zgjidhni çdo problem të saj me këtë recetë natyrale!

Zbardhni lëkurën dhe zgjidhni çdo problem të saj me këtë recetë natyrale!

38
0

Për të pasur një lëkurë të përsosur ne kemi nevojë për një moderim të caktuar në stilin tonë të jetesës dhe duhet të përdorim regjimin e duhur të kujdesit të lëkurës. Frutat si limoni, njihen që bëjnë pastrimin e lëkurës dhe për vetitë zbardhuese natyrore. Por, duke përdorur lëng limoni të pastër mund të thajë lëkurën. Nëse keni probleme me lëkurën, kjo recetë e mahnitshme jo vetëm që do ta heqë njollat nga lëkura, por do ta mbajë atë të shëndetshme.

Përbërësit:

Lëng limoni
Vaj bajame
Xhel Aloe Vera

Përgatitja:

Merrni vetëm 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët dhe shtoni gjysmë lugë çaji të xhelit Aloe Vera dhe vajit bajames në të. Përzieni këto përbërës mire dhe natën para se të shkoni në shtrat, lyejeni fytyrën tuaj. Lëreni atë gjithë natën dhe në mëngjes, lani fytyrën me ujë të vakët. Kjo do t’ju japë lëkurë të pastër në pak ditë.

Burimi: Buildlifehealthy
©gatuajshendetshem/a.c./