Home SHENDETI Tortë që nuk piqet

Tortë që nuk piqet

265
0

Përbërësit

3 pudinga vanilje
1 lt qumësht
5 lugë sheqer
3 banane
450 gr biskota cilindo lloj
Krem pana(shllag)

Hapat

1
Sheqerin dhe qumeshtin e perziejme(ndajme nje gote qumesht te ftohet).

2
Me qumshtin e ftohet tretim pluhurin e pudingave, kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.

3
Kur qumeshti vlon,shtojme perzierjen dhe perziejme derisa te trashet.

4
Largojme enen nga zjarri, Biskotat i thyejme ne copeza te vogla. Ne ene ku eshte zier pudinga qesim biskotat e thyera dhe bananet e grira ne copeza te vogla.

5
Perziejm te gjitha bashke dhe masen e shtrijme ne kallep te rrumbullaket me madhesi 26 te mbuluar me plastfolie.

6
Pasi embelsira ftohet tundim krem panen sipas udhezimit ne qeske dhe dekorojme duke bere vijeza me nje rremojce.