Tetori nis me lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

0
1065

Dhe ky muaj nisi me lekundje sizmike ashtu si dhe muaji shtator por sipas sizmologeve nuk ka pse te shqetesoheni sepse keto jane lekundje normale dhe nuk ka pasur probleme.

Lekundje te tilla ka cdo vite ndaj rrini te qete.

Por fatmiresisht toka eshte dridhur lehte diten e sotme.

2 termete me magnitude 2 dhe nen 2. kane lekundur diten e sotme Himaren dhe Fushe Kruje por cdo gje ka shkuar ne paqe pasi lekundje te tilla jane normale.