Tërmeti 5,8 Rihter diten e sotme“shkund”gazetarët live, shikoni reagimin e tyre/video

0
460

Australia është goditur sot nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.8 Rihter, duke shkaktuar panik tek qytetarët.

BBC ka publikuar një video, të një emisioni në një studio televizive ku shihet momenti se si kanë reaguar gazatarët dhe analistët në kohën që bie tërmeti.

Por cdo gje ka shkuar mire dhe pa pasoja.