Shume pune cdo dite e me shume ne spitalin Infektiv Tirane, mjeku zbulon surprizen qe i la goje hapur

0
706

Doktori i nderuar Kalo ka falenderuar nxenesit pa fund per kete gjest te bukur ne emer te te gjithe stafit mjekesor.

Ja dhe postimi i tij i plotë:

MIRËNJOHJA dhe MBËSHTETJA në këto kohë Covid-19 njohin shumë mënyra por gjetja origjinale e nxënësve të Gjimnazit “Muharrem Çollaku”, Pogradec nuk ka të krahasuar dhe na ka lënë të gjithëve gojëhapur. Në adresën e Shërbimit të Sëmundjeve Infektive në QSUT “Nënë Tereza”, ka mbritur një çantë e mbushur plot me dhjetra e dhjetra kartolina, të prodhuara nga duar e mëndjeartët e këtij gjimnazi, për gjithsecilin nga punonjësit tanë.

ATA/ATO përmes tyre qartazi na bëhen krah në këto ditë mjaft të vështira. Kartolinat përmbajnë mesazhin e mëposhtëm “Si je? Unë uroj të jesh mirë. Po të dhuroj këtë kartolinë për të të hequr pak lodhjen dhe dhimbjen që të shkakton maska në fytyrë, dhe pse jo edhe për të rrëmbyer një buzëqeshje. Dua të të falenderoj ty dhe të gjithë kolegët tuaj, për punën e palodhur sepse falë jush do ia dalim!”.

Të dashur nxënës të Gjimnazit “Muharrem Çollaku”, në emër të kolegëve mjekë dhe të punonjësve të tjerë të Shërbimit të Sëmundjeve Infektive, JU FALEMINDERIT të gjithëve për këtë mesazh zemre. ME SIGURI QË NE SË BASHKU DO IA DALIM MBANË!”.

Ne i urojme shendet dhe plote miresi doktorit.