Shoferi mbush makinen plot me nafte kur vjen ne mengjes e gjen bosh. Ja si po na e vjedhin naften

0
236

Një trend i ri po përhapet tani ne vendin tone. Nis vjedhja e naftës.

Kështu ka ndodhur në Elbasan.

E. P., 39 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, u arrestua pasi akuzohet për veprën penale “Vjedhja” e mbetur në tentativë.

Ai dyshohet se ka tentuar të vjedhë naftë në një kamionin të parkuar pasi sabratori i tij ishte plot.

Por ky nuk është rasti i parë.

Mjaft drejtues mjetesh, veçanërisht kamionësh ankohen se po iu vjedhin naftën dhe metodat janë nga më të çuditshmet! Ndaj ne keto kohe duhet te jeni te kujdesshem.