Home Blog

U arrestua ditën e djeshme ish-dhëndri i Pal Kolës. Sot u morë vendimi për të

0

Ditën e djeshme u arrestua ish-dhëndri i Pal Kolës Roberto Papçi dhe është marre në pyetje në polici.

Por ai ka mohuar të ketë marrë pjesë në ngjarjen në Top Channel.Ai ka thënë që ka qenë në qytetin e Vlorës për të blerë makinë dhe pasi i janë marrë shenjat e gishtave dhe gjurmët e barutit ai është liruar.

Roberto Papçi është preshehur për divorcin se ne jemi ndar me mirëkuptim dhe nuk ka arsye pse duhet të bëja një vepër të tillë.

Pasi doli nga shtëpia e BBV Kiara poston foton e bukur me Luizin

0

Pasi doli nga shtepia e BBV Kiara ka shprehur dashurine dhe se eshte shume e lumtur qe eshte ne krahet e Luizit.

Ajo ka publikuar diten e sotme nje foto te bukur me Luizin.

Fillimisht kjo fotografi është publikuar nga tezja e Kiarës, dhe më pas kjo e fundit e ka shpërdarë në Instagramin e saj.

Macja ka probleme me veshkat. E zonja e saj kërkon 20.000 dollar për ta shëruar

0

Thonë se qeni është miku më i mirë i njeriut, por për një grua nga Sidnei macja e saj është shoqëruesja saj më e mirë.

Macja Lili ka qenë në jetën e saj për 12 vjet, prandaj Anna Tarrant nuk humbi kohë për ta çuar te veterineri ditën premten në mëngjes, pasi macja e saj u këput plotësisht në krahët e saj. Atje u zbulua se Lili vuante nga dështimi i rëndë i veshkave.

Kështu pronares së maces iu ofruan dy opsione – eutanizia për macen e saj të dashur ose t’i bënte asaj trajtime të tjera mjekësore por me një çmim të lartë.

Anna kujton kohen qe e ka marre macen si shoqeruesen e saj pasi kishte kaluar kimioterapi pas disa nderhyrjeve ne tru.

Mjekimi per macen kushton 20,000 dollarë dhe më shumë.

Ashtu si pronarja e saj, Lily tashmë i është nënshtruar një operacioni ku i është hequr veshka. Një operacion i dytë kërkohet nëse ka ndonjë shpresë për mbijetesën e kafshës shtëpiake.

Krahas medikamenteve dhe tarifave të spitalit, barra financiare i takon Annës, së cilës per me teper iu desh të linte punën e saj në korporatë në kulmin e karrierës së saj, kur shëndeti i saj u përkeqësua.

Në një veprim të dëshpëruar për të mbajtur macen e saj, ajo ka hapur një faqe GoFundMe, duke shpresuar të mbledhë fonde në mënyrë që Lily të vazhdojë t`i ofrojë asaj mbështetje “të pakushtëzuar” gjatë udhëtimit të saj të vështirë ndaj kancerit.

Ajo thote se Lili nuk eshte nje kukull loder qe ajo mund ta hedh ne kosh por eshte qenie me shpirt dhe nuk mund ta lere ashtu te vuaje.

Pasi u nda nga tre meshkuj. Shqipja kërkon një burrë të mos e tradhetojë, të ketë flokë të gjata dhe pa mustaqe

0

Shqipe Rexha eshte 64 vjecare ajo është banore në Tiranë e lindur dhe rritur aty. Hobi i saj është muzika udhëtimet dhe të punojë me grep.

Ajo ecën shumë me bicikletë dhe i pëlqen noti dhe deti.

Në moshën 16 vjecare ajo është lidhur me një shok në lagje dhe më pas është fejuar dhe martuar, me të kishte tre femijë.

Por më pas u ndava dhe mesova se bashkëshorti me tradhëtonte.
Më pas njoha një tjetër dhe rash nga shiu në breshër më këtë kamë një vajzë dhe me pas divorcohem.

Më pas lidhem sërisht pas 4 vitesh po kjo lidhje nuk zgjati asnjë një vit. Dhe kjo ishte e fundit.

Tani kërkoj një mashkull që të më rspektojë të jetë korrekt si për vete dhe për mua.

Të jetë i rregullt i paster mundësisht dhe me flokë të gjata.
Pa mustaqe dhe pa mjekërr por të mos pi cigare dhe alkool.

@odise.freecccam5.iptv5

♬ happy piano – 마블러스

Zbulohen detaje te reja nga arrestimi ish-dhëndrit te Pal Kolës rojes së Top Channel

0

Pas ngjarjes së vrasjes së Pal Kolës rojes në Top Channel janë arrestuar mëngjesin e sotem dy persona.

Ato janë arrestuar në Vlorë dhe kanë dhënë dëshmi kontradiktore.

Një nga të arrestuarit është ish-dhenrin i Palit. Ai quhet Roberto Papçi nga qyteti i Shkodrës. Roberti është divorcuar nga vajza e Palit dy vite më parë.

Thuhet se cifti zihej shpesh dhe kishte shumë konflikte dhe pas divorcit kanë pasur probleme se kush do ta mbante kujdestarin e femijës.

Kjo piste është duke u hetuar dhe pritet që të zbardhet në ditët në vazhdim pasi ish-dhëndri është arrestuar mengjesin e sotem dhe ai ka thënë se kam ikur në Vlore per qef.

Jane marrë telefonat dhe po bëhen analizat për gjetje baruti në rrobat e tij. Në ditët në vazhdim do të jepen detaje të reja.

Fakti që Pal Kola, është qëlluar në ambjentet e parkimit të televizionit, ngre dyshime se ai mund të ketë qënë objekt i këtij sulmi.

Gazetarja Klodiana Lala tregon detaje të reja se si u vra roja i Top Channel

0

Pas ngjarjes se qe ndodhi naten e mbreshme ku roja i Top Channel humbi jeten gazetarja investigative Klodiana Lala ka treguar detaje te reja rreth ngjarjes.

Ajo ka thene se:“Vetëm pak minuta para se të ndodhte ngjarja, është larguar stafi i Top Channel, sepse ndërrohen stafet. Kanë qenë rreth 10 punonjës që janë larguar para se të ndodhte ngjarja.

Makina ka ardhur nga Ura e Kasharit, ka hyrë në rrugën dytësore dhe kur ka arritur para godinës, është qëlluar me breshëri drejt katit të dytë. Godina është e gjitha me xham dhe duket, kushdo që e ka bërë, e ka ditur.

Roja ka qenë brenda kabinës së tij, duke u ngrohur, sepse ora ishte duke shkuar 01.00 e mëngjesit. Një nga rojet është larguar pak minuta para se të ndodhte ngjarja. Tjetri ishte aty dhe plumbi e ka kapur në shpatull. Ka dalë duke tentuar të kërkojë ndihmë dhe aty ka ndërruar jetë”, u shpreh Klodiana Lala.

“Një ambient para Top Channel ka kapur të gjithë momentin e ngjarjes. Autorët nuk kanë zbritur por kanë qëlluar në ecje e sipër. Deri tani nuk ka një identikit. Dyshohet për të paktën tre persona, një drejtues dhe dy persona që kanë hapur zjarr.

Hetuesit po ndjekin rrugën, duke shpresuar se ata (autorët) kanë gabuar diku”, përmbylli Lala.

Nuk ka paqe. Vellai vret vellain me 4 plumba

0

TURQI- Nuk gjen paqe njerëzit derisa vëllai vret vëllain.

Hasan Akgül vrau me 4 plumba në përleshje vëllain e tij të madh Ahmet Akgül, i cili donte t’i merrte atij shtëpinë ku jetonin.

Hasan Akgül, i cili u mor në paraburgim, u arrestua nga gjykata ku u soll.

Hasan Akgul i tha vëllait të tij: “Çfarë do nga ne? Pse të të japim shtëpinë ku jetojmë? Nuk mund të jetojmë askund tjetër”.Dhe me pas kane filluar perleshjet.

Vellai ka dashur te nxjerr vellain nga shtepia dhe aty ka nisur konflikti.

Hasan Akgül ka qëlluar me 4 plumba vëllanë e tij, i cili ka sulmuar familjen e tij dhe ai ka nderruar jete. Me pas ai eshte arrestuar nga policia.

Për 24 ditë do të mbushte 61 vjeç dhe baba i tre fëmijëve. Ja cfarë shkruan Artan Hoxha për rojen e Top Channel

0

Pal Kola, baba i tre femijeve, per 24 dite do te mbushte 61 vjeç…
Viktima ishte me origjine nga fshati Bicaj dhe banonte ne periferi te kryeqytetit, ne zonen e Sharres.
Kola ishte i punesuar roje sigurie me nje rroge qesharake, per te mbrojtur nje media kombetare, me vlere disa dhjetera milione euro…
Populli thote:”Filli keputet aty ku eshte me i holle”..
Por jo kaq i holle dreqi ta haje….
Kur degjoj
presidentin,
kryeministrin,
kryetaren e kuvendit,
ministrin e brendshem,
deputetet e mazhorances,
te cilet ne vend te shkundin shtetin per te kapur dhe ndeshkuar vrasesit, “denojne” barbarine e mesnates, qe i mori jeten nje shqiptari,
krejtesisht te pafajshem,
te varfer,
te keqpaguar,
me vijne ndermend vetem vargjet e Migjenit:
“O, si nuk kam një grusht te fuqishem!
Malit, qe hesht, mu ne zemër me ia njesh!
Ta shoh si dridhet nga grusht’ i paligjshem…
E unë te kënaqem, te kënaqem tu’ u qesh.”

Kiara merr vendimin drastik ditën e sotme ndaj Arbanës dhe motrave Hoxha

0

Pas largimit nga BBV dhe bisedat pas daljes ditën e shtunë Kiara ka marrë një vendim drastik ndaj Arbana Osmanit dhe motrave Hoxha.

Eshtë bërë publike se Kiara i ka larguar nga Instagrami i saj dhe Arbanën dhe Lorin dhe Sara Hoxha.

Kjo ka të bëjë pas daljes nga BBV dhe eleminimi ditën e shtunë.

Nuk dihet se ajo i ka pas ndjekur më parë por deri tani pritet që në ditët në vazhdim të mesohet më shumë rreth këtij fakti.

Publikohet foto e rojes qe humbi jetën në Top Channel. Ja cfarë rroge të ulët që kishte

0

Publikohet foto e rojes që humbi jetën natën e mbremshme. Ai ishte Pal Kola roja i sigurisë në Top Channel.

Pali ishte baba i tre femijëve dy vazjave dhë një djali që jeton në Itali.

Kola ishte i punesuar roje sigurie me nje rroge qesharake, per te mbrojtur nje media kombetare, me vlere disa dhjetera milione euro…

Ai punonte pas asnjë natë pushim me një rroge prej 300 mijë lekësh

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe