Profesori italian jep lajmin e madh.Koronavirusi do zhduket vetë, se si…

0
908

Matteo Bassetti mjeku i njohur italin thote se koronavirusi është dobësuar shumë dhe ky eshte nje lajm i mire per te gjithe.

Profesori tha se ai është i bindur se virusi po “ndryshon në ashpërsi” dhe pacientët tani po mbijetojnë nga infeksionet që do t’u kishin marrë jetën atyre më parë.

“Dhe nëse dobësimi i virusit është i vërtetë, Covid-19 madje mund të dobesohet me shume dhe shpresojme qe te kthehemi sa me shpejte ne normalitet.”

Profesor Bassetti, shefi i sëmundjeve infektive në Spitalin e Përgjithshëm San Martino në Xhenova, Itali, tha për The Sunday Telegraph se virusi mund të ik vetë shumë shpejt dhe cdo gje te qetesohet.