Home SHENDETI Pini një filxhan nga kjo pije e MAHNITSHME çdo natë para gjumit:...

Pini një filxhan nga kjo pije e MAHNITSHME çdo natë para gjumit: Do të pastrojë zorrën e trashë dhe do të djeg yndyrnat ndërsa flini!

182
0

Kjo pije e mahnitshme do të pastrojë zorren e trashë nga të gjitha mbetjet toksike dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të humbisni kilet e teperta. Ju do te habiteni kur te shihni se kjo pije do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin, veçanërisht në zonën e barkut.
Yndyra e grumbulluar rreth barkut tuaj lidhet me disa çështje shëndetësore, duke përfshirë: diabetin, sëmundjet kardiovaskulare dhe presionin e lartë të gjakut. Disa studime kanë treguar një lidhje midis diabetit tip 2 dhe yndyrës së barkut.
Pije që ne ofrojmë ka 5 përbërës vërtetë të efektshëm për djegien e yndyrës: limon, uthull molle, xhenxhefil, majdanoz dhe kanellë!

përbërësit:
• Një limon
• Një filxhan majdanoz
• Një lugë gjelle xhenxhefil
• Një lugë çaji uthull molle
• Një lugë çaji pluhur kanelle
• Gjysmë litër uji

Udhëzime:
Vendosni të gjithë përbërësit e sipërpërmendur në një blender dhe përziejini mirë! Pini këtë pije çdo natë para gjumit dhe do te zgjoheni me më pak peshë çdo mëngjes! Ju do të habiteni nga rezultatet.

Burimi:/healthydefinition.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/