Home SHENDETI Pide qumështi

Pide qumështi

97
0

Përbërësit

1 litër qumësht
6 vezë
1 gotë sheqer
1 vanilje

Pide qumështi
Hapat

1
Sheqerin, qumështin, sheqerin përzieni mirë pastaj ia shtoni vezët dhe i tundëni deri sa të përfitoni një glazurë homogjene.

2
Glazurën e përgatitur e derdhni në enë, të cilës ia derdhni pak ujë.

3
Enën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius deri në 35-40 minuta.

4
Ju bëftë mirë!