Përzieni këto 5 përbërës që keni në shtëpi dhe pini këtë pije cdo mëngjes dhe cdo mbrëmje për të humbur peshë!

PNë mënyrë që të jeni të aftë dhe të qëndroni të shëndetshëm, ju duhet të balanconi stërvitjen me një dietë të shëndetshme.Nëse doni të nxisni procesin, mund të provoni kete pije natyrale mahnitese që rrit metabolizmin.

Përbërësit:
2/3 e një gote me ujë të zier
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë gjelle xhenxhefil
½ e lugë gjelle kanellë
Lëng nga një gjysmë kokrre limoni

Përgatitja:
Miksoni te gjithe përbërësit së bashku,vendosini ato për një minutë e gjysmë ne mikrovale dhe pija eshte gati.Pini kete përzierje rregullisht çdo mëngjes pas zgjimit dhe çdo mbrëmje para se të shkoni në shtrat në një stomak bosh për të rritur metabolizmin tuaj dhe per te djegur sa me shpejt dhjamin.

Burimi:/healthyremedies.net/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

You may also like...

Leave a Reply