Home LAJME Përmbyset historia dhe shtohet misteri, pas daljes së autopsisë për Anxhelën dyshohet...

Përmbyset historia dhe shtohet misteri, pas daljes së autopsisë për Anxhelën dyshohet se…

57
0

Ka dale krejt ndryshe nga sa pritej e thuhej deri me tani autopsia e kryer nga mjeku italian Roberto Testi, caktuar nga prokurorët publikë Anna Maria Loreto dhe Livia Loçi, të cilët po hetojnë lidhur me rastin e shqiptares Anxhela Mecani, e cila vdiq ne Itali te dielen.

Sipas autoprise, ka rezultuar se ajo nuk është dhunuar para se të hidhej nga makina, shkruan “Torinotoday”.

Mediat italiane shkruajnë se ajo punonte si prostitutë në shtetin fqinj, ndërkohë që ende nuk është zbardhur sesi ka ndodhur ngjarja.

Dy prokurorët italianë po hetojnë rastin e shqiptares, e cila humbi jetën në spitalin Moncalieri më 10 qershor, pasi u transportua në gjendje të rëndë, nga plagët e shumta që kishte marrë pasi u hodh nga makina

Ndonëse autopsia tregoi se 20-vjeçarja shqiptare nuk është dhunuar, nuk dihet ende sesi ajo u hodh nga makina, (vullnetarisht ose pa dashje).

(Visited 1 times, 1 visits today)