Home SHENDETI Pastiço greke me salcë kremoze beshamel

Pastiço greke me salcë kremoze beshamel

529
0

Përshkrim
Kjo version i zakonshëm grek ka një shtresë të poshtme që është bucatini ose makarona të tjera tuba me djathë dhe vezë si një lidhës; një shtresë e mesme e mishit të grire, me domate; një shtresë tjetër e makarona; dhe një shtresë lartë salcë me krem beshamel me bazë mielli.

Përbërësit
përbërësit
1 kg mish viçi
2 lugë çaji Kripë
¼ lugë Pepper
1 qepë të tërë, copëtuar
⅓ gota copëtuar majdanoz
4 lugë gjelle Gjalpë
½ filxhanë salcë domate
½ filxhanë Uji
1 kile makarona, Penne
3 lugë gjelle Gjalpë të shkrirë për pjekje
1 filxhan therrime buke
4 gota djathë i grire
½ gota Gjalpë, të shkrirë, për makarona
½ gota Gjalpë të shkrirë per salcen
8 lugë miell për salcen
4 gota qumështi i plotë për krem
5 vezë për krem
Përgatitje
Vendosni mishin e viçin me kripë dhe piper në viçin në një tigan. Mbajeni ne zjarr te mesme derisa lëngjet e mishit të absorbohen. Shtoni qepë të copëtuar, majdanoz dhe 4 lugë gjalpi; kafe mirë. Shto salcë domate dhe ujë, dhe ziej derisa të lëngshme është zhytur, rreth 15 minuta.
Gatuani makarona në një tenxhere me ujë të kripur për 10 minuta. Mos e mbingarkoni.
Ne nje tigan shtoni 3 lugë gjelle gjalpë të shkrirë; sasi e vogël me thërrimet e bukës dhe 1 filxhan djathë të integruar.
Gatuani makaronat me 1/2 filxhan gjalpë të shkrirë; shtoni gjysmën e përzierjes së makaroneve në tigan. Sasia me 1 filxhan djathë grire, dhe siper hedhim përzierjen e mishit, përhapim në mënyrë të barabartë mbi të gjithë sipërfaqen. Mbulo me makaronat e mbetura dhe 1 filxhan djathë të grire.
Përgatitja e kremit beshamel … Në zjarr të ulët, shkrihet 1/2 filxhan gjalpë, shtoni 8 lugë miell dhe skuqni deri sa te behet pak ngjyrë kafe. Shtoni qumështin gradualisht, duke trazuar vazhdimisht deri sa të trashet. Ngadalë shtoni te verdheat e vezës, dhe gatuajeni me nxehtesi shumë të ulët.
Shpërndani kremin në mënyrë të barabartë mbi makarona. Sasi e vogël me djathë të grirë. Piqni në furrë në 250 grade për rreth 50 minuta. Salcë krem ​​duhet të jetë mjaft e trashë për të formuar një shtresë të trashë.

Burimi: /tastykitchen.com/
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./