Pasi lindi 7 femije per 23 vjet, kjo grua vendosi te ndryshoje dhe transformoje trupin e saj! Ja se si ndodhi gjithcka

Ishte vetem 20 vjeç kur zbuloi se ishte shtatzënë për herë të parë. Ajo beri dhe 3 fëmijë me burrin e saj të parë. Pasi u rimartua, ajo dhe burri i saj i ri bene tre fëmijë të tjerë. Shtatë fëmijë gjithsej – Jessica ndjeu se ajo kurrë nuk do ta kishte me trupin e dikurshem.
Pas çdo shtatzanie, Jessica do të përdorte palester dhe dieta qe trupi ti pershtatej rrobave te meparshme.Pas shtatezanise se shtate filloi te mendonte me seriozisht per shendetin e saj duke transformuar stilin e jetes dhe trupin e saj.

Jessica filloi të dokumentonte udhëtimin e saj dhe rregullimin e shëndetshëm të jetesës në Instagram.

“Kushdo që thote se një ‘transformim i shtatzënës’ nuk është një transformim ‘real’, ndoshta kurrë nuk ka lindur,” shkruante ajo në Instagram.

Pas fëmijës së dytë më 1996, aty mori peshen me te larte.Ajo pranoi se ajo shpesh ishte shumë e sëmurë gjatë tremujorit të parë dhe ushqimi dukej se ishte e vetmja gjë që do ta ndihmonte.

“Ndihesha shumë e sëmurë në 3 muajt e parë të çdo shtatzanie, dhe ishte shume e veshtire per mua te stervitesha dhe fillova ushqimin e tepert”

Jessica është tani eshte 43 vjec dhe pasi ka punuar me një profesionist, mësoi ekuilibrin e duhur të punës dhe ushqimit me detyrat e nenes.

“Shëndeti nuk është vetëm se si ju dukeni, por se si ndiheni! Gjetja e ekuilibrit në mes të punuarit dhe të qënit një nene ka qenë një luftë për mua. Më në fund ndjej se më në fund kam energji dhe qëndrueshmëri përsëri pasi kam marrë një pushim të gjatë nga puna rigoroze “.

Pas lindjes së fëmijës së shtatë, Eli, në vitin 2013, Jessica filloi të transformohet në mënyrë dramatike. Në vetëm tre vjet, puna e saj e vështirë është e dukshme në fotografitë e saj.

Instagrami i Jessices, që dokumenton udhëtimin dhe historinë e saj, ka qenë një frymëzim për nenat e tjera atje. Jo vetëm nenat por grate në përgjithësi, të cilat dëshirojnë të ndihen më të shëndetshme. Është një mentalitet i plotë dhe ndryshim i jetesës që Jessica ka përqafuar plotësisht.
Progresi që kjo nene e mahnitshme ka bërë gjatë viteve tregon se kurrë nuk është tepër vonë për të vendosur qëllime të larta.

Burimi: /relieved.co/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

You may also like...

Leave a Reply