Pas 6 viteve në koma, bashkëshortja e Michael Schumacher ka një lajm për tifozët t ij

0
1192

Michael Schumacher, Corinna i ka bërë thirrje tifozëve të shtatë herë Kampionit të Botës në Formula 1 se Michael Schumacher ka pervjetorin e 6 te ngjarjes qe i ndryshoj jeten.

Gjendja e ish pilotit është mbajtur e fshehtë nga familja dhe miqtë të Schumacher sepse nuk kane dashur qe mediat te kene informacjone per te, ndërkohë që Corinna ka gjetur kohë për t’i bërë thirrje tifozëve të tij që të bashkohen në lëvizjen që do të quhet “KeepFighting”.Per ti dhene me shume shpres kampionit te formula1.

“Shumë grimca të vogla mund të formojnë një mozaik të madh. Së bashku jeni më të fortë dhe kjo është pikërisht mënyra sesi forcat e kombinuara të lëvizjes KeepFighting e bëjnë më të lehtë inkurajimin e të tjerëve,” tha Corinna për “Mirror”.Ata kane shpresa qe ai te marr veten se shpejti.

Faqja e titulluar si “KeepFightingMichael” do të marrë jetë këtë të dielë dhe do të menaxhohet nga klubi i tifozëve të Schumacher në Kerpen. Shtatë herë kampioni i Botës në Formula 1 u aksidentua në kokë pasi po bënte ski me djalin e tij, Mick.Le te presim se si do shkoje gjendja e tij.