Sunday, September 27, 2020
Home Blog Page 166

Italia ne ditet me te veshtira te saj, situate alarmante pas te shifrave te...

Sot ne 16 Mars 2020 – Në Itali ne 24 orët e fundit janë te infektuar edhe 3233 persona, kurse kanë humbur jetën 349...

Sot u testua vaksina e pare per koronavirusin, ja vullnetarja e pare.video

Diten e sotme eshte testuar vaksina per te sheruar koronavirusin dhe kjo eshte hapi i pare per ta neutralizuar ate. Ajo eshte vullnetare dhe nene...

Mjekja italiane flet në lot: Nuk mund të përqafoj fëmijët, fle dhe ha vetëm...

Italia eshte ne gjendjen me te veshtir qe po kalon mjeksia Italiane dhe populli Italian ku te gjithe jane ne gadishmeri te lart dhe...

Vaksina e koronavirusit është gati, luftë Gjermani-SHBA për ta shtënë në dorë dhe fituar...

Te gjithe shtetet e botes jane ne gare per te gjetur vaksinen e virusit per te fituar miliona dollar brenda nje dite. Nje lajme vjen...

Situata e të prekurve nga koronavirusi sot në Itali: 3590 të prekur, dhe ja...

Italia eshte e gjitha ne karantine por situata ne zonen e kuqe eshte e veshtire dhe ne 24 oret e fundit janë shtuar me...

Mjeku tërheq vëmendjen te gjitheve: Qytetarët po bëjnë një gabim të rëndë si italianët

Cdo dite numri i te infektuarve eshte ne rritje cdo dite ka nga 6-7 raste te reja por situata eshte nen kontroll sepse futja...

Një mesazh nga mjeku italian i cili na qetëson të gjithëve: Kjo është e...

Mos u alarmoni nga koronavirusi se të gjithë ju po lëndoni veten tuaj ndaj me kujdes per veten keshtu shprehet mjeku i spitalit infektiv...

“Situata është shumë serioze”, mjeku i bën thirrje shqiptarëve: Mos bëni eksperimente me ilaçet!

Mjeku i njohur Infeksionist Pellumb Pipero ka deklaruar se situat e koronavirusit ne Shqiperi eshte serioze ne te gjitha aspektet. Ai i ben thirrje shqiptareve...

Del studimi qe tregon se kur koronavirusi do te arrije kulmin e tij ne...

Javen e ardhshme Shqiperia do te kete nje jave teper te rendesishme ne aspektin shendetesor pasi mund te kuptohet se cilat jane permasat e...

Lajm i fundit: Nga e hëna nis shperndarja e vaksinës te njerëzit për koronavirusin

Ja nje lajm i mire nga Associated Press (AP) dhe fund ben nje enderr realitet.Dite gjithe flasin per vaksinen qe do sheroj boten dhe...

Recent Posts