Nuk jemi prekur ende nga koronavirusi, mjekja e QSUT del me thirrjen: Ja cilat jane tre format si te mbroheni

0
508

Eshte koha qe duhet te jemi te kujdesshem dhe te ruhemi sa me shume ndaj mos i harroni keshillat qe japin ekspertet.

Mjekja Dhurata Tarifa i është drejtuar me një apel të gjithë qytetarëve që të mbajnë maskat, të ruajnë distancimin social dhe të mbajnë higjienën personale.

Sipas mjekes, ne sherbimin onkologjik deri tani nuk ka pasur asnje rast pozitiv me koronavirus Mjekja thekson:

Prej 6 muajsh po bashkëjetojmë me një vi rus të padukshëm shumë virulent. Në mungesë të një va ksine për të lu.ftuar këtë virus mbetet opsioni i vetëm, mbrojtja. Mbrojtja është në tre forma. Së pari, vendosja e një maske e cila duhet të jetë shumë e puthitur në fytyrë. Së dyti është distancimi fizik. Dhe së treti është higjiena personale dhe ajo territoriale.

Ndaj jini te kujdesshem.