Home SHENDETI Një maskë antiplakje e shkëlqyer për fytyrën

Një maskë antiplakje e shkëlqyer për fytyrën

53
0

Me përbërësit e duhur, të gjithë natyralë dhe që nuk kanë efekte anësore, ju mund të merrini rezultate të shkëlqyera me anë të një maske që përmirëson pamjen e fytyrës suaj.

Përgatitja e saj është fare e thjeshtë.

Përbërësit:
• Lëngu i një limoni
• Lëngu i një portokalli
• 125 ml lëng karote
• 100 g kos natyral

Përgatitja:
• Merrni lëngun e limonit, portokallit e karotës dhe i përzieni me kosin.
• Aplikoni një shtresë të kësaj përzierje në fytyrën tuaj dhe e lini të qëndrojë për 15 minuta para se ta shpëlani me ujë të ngrohtë./shije.al