Nëna e kampionit Pirro Dhima u gjet pa jetë në shtëpinë e saj/ Flet fqinja: Kishte ditë e pajetë, i biri kishte kohë që s’vinte: Ne jemi vetëm, unë hap derën cdo mëngjes të shoh jam gjallë a jo

75-vjeçarja Lefterie Dhima, nëna e kampionit olimpik në peshëngritje Pirro Dhima prej ditësh ishte e vd ekur në shtëpinë e saj, që jetonte vetëm në Himarë.

Njëra prej fqinjëve ka folur për Report Tv dhe ka treguar se kishte ditë që nuk e shihte

‘Ka vd ekur qëkur ajo se kishte marrë erë. Unë kisha disa ditë pa e parë. Të tërë jemi vetëm këtu. Nuk kemi fëmijët, jemi të gjithë fëmijët”, njëra prej fqinjëve.

“Pirro s’ka ardhur kohët e fundit se ishte në SHBA”, vijon ajo.