Na e kanë mbajtur të fshehur të gjithëve. Del receta e ilaçit, mjekët tërbohen

0
1087

Më shumë se pesë mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta.

PËRGATITJA:

1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha.

2. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit.

3. Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë.

4. Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme.

5. Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer.

PËRDORIMI:

– Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit.

– Ujin duhet ta pini para kafjallit, drekës dhe darkës.

– Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për:

– Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën, bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit.