Moti në ditët në vazhdim; dhe shikoni se si do ndryshoj ne fundjave

0
618

Pritet qe moti ne vedin tone te jete me vranesira dhe reshje shiu.

Por parashikohet qe orët e pasdites te sjellin përmirësim te motit si fillim ne ultësirën perëndimore dhe ne vijim dhe ne pjesën tjetër te Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga 11°C deri në 29°C.

Por ne fundjave te premten të shtunën dhe të dielën temperaturat do të jenë më të qëndrueshme dhe do të mbizotërojë moti me diell.