Home TE NDRYSHME Moti do të ndryshojë, ja në cilin qytet do të bjerë dëborë...

Moti do të ndryshojë, ja në cilin qytet do të bjerë dëborë në trojet shqiptare

176
0

Kjo jave qe jemi priten ulje te temeperaturave dhe reshje shiu ne bregdet dhe ne vendet malore.

Ditën e martë e deri mëngjesin e së mërkurës në vend do të mbizotërojnë vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut.

Këto, do të jenë të intensitetit mesatar në mesditë deri në mbrëmje, ndërsa në pjesën bregdetare kryesisht në brigjet e Jonit në formën e shtrëngatave me rrufe. Në majat e maleve, kryesisht në verilindje reshjet do të kthehen në dëborë të përkohëshme.

Kjo situatë do të marrë kthesë të menjëhershme të enjten dhe të premten ku do të mbizotërojë moti me diell dhe vranësirat kalimtare në zonat malore. Sa i përket temperaturave do të pësojnë ndryshime të ndjeshme veçanërisht mëngjesin e së premtes.