Mot i keq po fillon! Jepet alarmi për shqiptarët: Ju lutem duhet të shmangini këto gjëra sepse…

0
738

Nje mot me shira të rrëmbyer dhe e erë të fortë ka përfshirë vendin tonë per gjate ditësh dhe si fillim jane pezulluar edhe lundrimet ne qytetet si Vlora.

Meteorologët na kanë paralajmëruar për përmbytje si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, ndërsa bashkia e Vlorës i ka bërë një apel qytetarëve të saj me nje shenim

Në shënim bashkia i kërkon qytetarëve të shmangin të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta qe jane ne pritje

Postimi i plotë:
“Duke parë kushtet e motit nê Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shman gnit të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta. Paralaj mërimet e meteorologëve për përmbyt je, na bëjnë të jemi të kujdesshëm. Për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë.”