Home TE NDRYSHME Mjaft harxhuat lekë me akulloret që blini në dyqan! Ja si ta...

Mjaft harxhuat lekë me akulloret që blini në dyqan! Ja si ta bëni për vetëm 2 min në shtëpi.Video

455
0

Vera nga sot po përvëlon e çfarë më mirë se një akullore mund të na freskojë në shtëpi?

Sot me këtë recetë do të sillni ëmbëltoren në shtëpinë tuaj.

Përbërësit: 1 banane; 3 lugë gjelle qumësht me pak yndyrë; 1 lugë gjelle arra të grimcuara.

Receta dhe përgatitja:

Fillimisht priteni bananen në copa të vogla dhe vendoseni në frigorifer, në ngrirje, shkruan ShkodraNews.

Pastaj futeni në një blender sëbashku me qumështin. Prisni derisa të merrni një përzierje homogjene.

Masën e krijuar hidhenin në një gotë dhe dekorojeni me arra të copëtuara, ose fruta të tjera sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!