Me ne fund rikthehen ditet e fresketa, reshjet e shiut do te na shoqerojne deri ne.

Kjo vere ka qene e mbushur me dite te fresketa dhe me reshje shiu.Pas diteve përvëluese të korrikut dhe fillim gushtit, më në fund do të kemi reshje shiu dhe kjo do te sjell dhe ulje te temperaturave.

Vranësirat e para priten mbrëmjen e së martës, një ditë kjo ku termometri sipas metoalb regjistroi temperaturën maksimale 38 gradë celcius.

Vranësirat do të vijojnë edhe gjate së enjtes ndërsa moti do të ndryshoje serish në fundjavë.

Me ardhjen e vranësirave, temperaturat do të zbresin me 6 gradë por sipas meterologes së meteoalb Adiola Bani kjo do të jetë një situatë e përkohshme.

Pas mesnatës priten vranësira edhe në Kosovë e në Maqedoninë e veriut ku do të ulen ndjeshëm temperaturat.