Me lot në sy, babai i Aldi Ramës bën akuzën e fortë: ‘E kanë tërhequr zvarrë, djali ishte kishte shenja..’

Kur kanë kaluar vetëm pak ditë nga ngjarja në Lezhë, babai i Aldi Ramës, Rufan Rama jep versionin e tij për çfarë ka ndodhur.

Ai ka dhënë sot një intervistë për emisionin “Shqipëria Live”, ku ka hedhur akuza ndaj ambulancës në Lezhë.

“Ambulanca ka vonuar, duhej të vinte për 10 minuta dhe ka bërë 1 orë”. Kështu u shpreh sot babai i Aldi Ramës, Rufan Rama, për emisionin “Shqipëria Live”, teksa fliste për ngjarjen pak ditëve më parë.

Teksa u shpreh se kishte 3 vite pa e parë djalin e tij, Rufani tha se hoxha në varrim i kishte thënë që nuk ishte mirë ta shikonte.

“Kisha 3 vite pa e parë djalin, nuk donin të më linin ta shihja. Hoxha më tha nuk është mirë ta shohësh. Djali im ishte i dh unuar, zvarrë e kanë tërhequr? Ambulanca ka ecur me 10km/h, ka vonuar për t’i dhënë ndihmën e duhur”, tha Rufani.