Me këto dy hapa të thjeshtë, eliminoni qimet nën sqetull njëherë e përgjithmonë

0
725

Ka pafund metoda depilimi, por shumica prej tyre janë të dhimbshme dhe e irritojnë lëkurën.Megjithëse qimet e mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e jashtme, gratë preferojnë t’i heqin ato pasi janë shumë të besdisshme dhe shkaktojnë parehati.
Metoda e mëposhtme është shumë efektive dhe pas 2 javësh qimet e padëshiruara do të zhduken plotësisht.

Përbërësit e nevojshëm
Gjysmë filxhani pluhur shafrani indie
Qumësht
Ujë i ngrohtë

Përgatitja
Përziejini mirë të gjithë përbërësit derisa të përfitoni një pastë të trashë shafrani. Aplikojeni këtë në sqetull dhe prisni 20 deri 30 minuta derisa të thahet.
Më pas hiqeni me një peshqir me ujë të ngrohtë dhe përsëriteni këtë trajtim nëse ka ende qime të mbetura.
Përbërësit që nevojiten për pastën e dytë:
Sodë buke
Ujë
Krijoni një pastë me sodë buke dhe ujë dhe sigurohuni që të mos jetë shumë e lëngshme.
Para se të shkoni në shtrat aplikojeni këtë pastë në sqetull dhe lëreni gjithë natën.
Në mëngjes lajeni me ujë të ngrohtë.Pas kësaj mund të aplikoni një krem që lëkura mos të jetë e thatë.
shije.al