Home VIDEO RECETA Lulelaker turshi ne kavanoz

Lulelaker turshi ne kavanoz

574
0

Per mbushjene kavanozit
1 kokrra lulelaker te vogla
1 karrota
1 spec i kuq
3 kastravec te vegjel

Kripe te zeze 2 lug gjelle
piper te zi kokerr
Spec djeges sipas deshires

Lulelakren e lajm dhe i presim me boce te vogla
Ne fund te kavanozit hedhim ca kokrra piper dhe 1 lug krip nese shelliren nuk e kemi shume te forte.
Hedhim gjithe perimet e tjera perzbukurim, specin e kuq, karrotat dhe kastravecat.
Ne fund i hedhim ujin me kripe dhe 2 luge gjelle uthull te forte
I vem kapakun te cilin duhet ta kemi te ri

**Uje me kripe ose Shëllirë: 2litra uje zihen me 4 luge gjelle kripe kokerr madhe
Acid per turshi ose uthull e forte per turshi 2 lug gjelle//©gatuajshendetshem/m.c./

(Visited 630 times, 1 visits today)