Home SHENDETI Lekure me shkelqim per vetem 20 min

Lekure me shkelqim per vetem 20 min

52
0

Gjithcka qe ju duhet jane disa perberes natyral qe i keni ne shtepite tuaja. Ky trajtim i rikthen shkelqimin fytyres tuaj. Ndiqni hapat e meposhtme:

Si fillim ne nje ene me uje me trendafil zhytni nje pambuk edhe me te pastroni fytyren.

Merrni nje domate prejeni ne gjysem edhe lyejeni me kripe, pastaj me te ferkoni fytyren pe rreth 5 minuta. Kjo procedure ben te mundur hapjen e poreve edhe pastrimin nga qelizat e vdekura te lekures. Beni larjen e fytyres me uje te ftohte.

Per kete hap iu duhen 2 luge leng domateje dhe 2 luge xhel Aloe Vera, por mund te shtoni edhe 1 kapsule vitamine E. Perzieni mire perberesit derisa te krijohet nje paste me te cilen lyeni fytyren edhe e mbani per 5 minuta derisa te depertoje mire ne lekuren tuaj. Pastaj lani fytyren me uje te ftohte.

Duhet te pergatisni nje perzierje me 2 luge miell orizi, 2 luge leng domateje edhe disa pika leng limoni. Masene pergatitur paklikojene ne fytyre edhe mbajeni per 10 minuta. Me pas lani fytyren me uje te ftohte. Ky trajtimin nese behet rregullisht do te pastroje fytyren tuaj edhe do t’i rikthej shkelqimin e munguar, duke e bere me te bute se ndonjehere./a.ciko,gatuajshenddetshem/