Home TE NDRYSHME Lëkundje tërmeti në Shqipëri.Ja sa ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në Shqipëri.Ja sa ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

312
0

Në qarkun e Elbasanit diten e sotme janë regjistruar lëkundje tërmeti .

Lekundja me magnitutë 3 të shkallës Rihter është raportuar rreth 9 kilometra nga Librazhdi.

Lëkundjet kanë qenë të lehta, dhe nuk ka pasur asnjë problem cdo gje ka shkuar mire,

Sipas IGJEUM, thellësia ka qenë 25 kilometra dhe nuk ka pasur me lekundje te tjera.