Lajme te mira nga Italia.Ja cfare ndodh ne spitalin e Bergamos pas 137 dites

0
454

Lajme te mira vijne nga Italia ku në spitalin e Bergamos, pas plot 137 ditësh, nuk ka më asnjë pacient të prekur nga koronavirusi dhe shpresojme qe kjo shife te mbes e till.

400 punonjësve të repartit të terapisë intensive të Spitalit Papa Xhovani kane duartrokitur ne respekt te atyre qe humben jeten per shkak te koronavirusit, mjekë, infermierë, punonjës suporti dhe sanitarë te gjithe se bashku. Në ditët më kritike të pandemisë, Spitali i Bergamos kishte arritur të trajtonte deri në 100 pacientë të vendosur në ventilatorë por nje pjese e mire prej tyre ja doli qe te jetojne.

Sipas të dhënave të përditshme ndërkohë, personat aktualisht pozitivë në të gjithë Italinë, janë 647 më pak krahasuar me të martën, ndërsa janë shtuar me 825 të shëruarit.

Nga 193 rastet e reja, e dhënë kjo pak më e lartë se e një dite më parë, 71 të infektuar janë regjistruar në Lombardi, 49 në Emilia Romania dhe të tjerët në Piemonte dhe Lacio.

Shpresojm qe Italia te shkoj drejt qetesimit te te infektuarve me koronavirus dhe ti kthehet normalitetit