Home TE NDRYSHME LAJM I FUNDIT/ aksidentohet autobusi me shqiptarë, dyshohet për të paktën 10...

LAJM I FUNDIT/ aksidentohet autobusi me shqiptarë, dyshohet për të paktën 10 vete kane humbur jeten

213
0

Të paktën 10 persona kanë humbur jeten në një aks ident afër Slavonski në Koraci.

Sipas medias kroate, 24sata.hr, shoferët e autobusit nga Kosova që po bartte mërgimtarë nga Frankfurti për në Prishtinë kishin pushuar në Bregana për gjysmë ore para ngjarjes. Aty ata ishin ndërruar dhe drejtimin e autobusit e kishte marrë shoferi tjetër. Supozohet se ngjarja është shkaktuar nga lodhja e shoferit.

Shefi i stacionit të sigurise rrugore të Slavonski Brod, Franjo Galiq the se kjo ngjarje ishte nga më të rëndat që ka parë ai.