Home TE NDRYSHME Kjo është pija që shkatërron kolesterolin dhe djeg dhjamin

Kjo është pija që shkatërron kolesterolin dhe djeg dhjamin

108
0

Kjo receta është shumë efektive në zvogëlimin e niveleve të kolesterolit, si dhe në djegien e dhjamit brenda një kohe shumë të shkurtë.

Edhe doktorët kanë filluar t’i këshillojnë pacientët me nivele të larta të kolesterolit ta konsumojnë, gjë që tregon shumë për efektin e saj pozitiv, transmeton Telegrafi.

Përbërësit e kësaj pije janë shumë të shëndetshëm për luftimin e sëmundjeve të ndryshme, dhe kombinimi i tyre është mjeti i duhur për zvogëlimin e kolesterolit dhe djegien e dhjamit.

Përbërësit: Tre limonë, sodë buke, dy tufa majdanoz, dy litra ujë të filtruar

Përgatitja: Fillimisht, i pastroni limonët me sodë buke për t’i eliminuar të gjitha bakteret. Pastaj, e vloni ujin dhe e pritni derisa të ftohet. I prini limonët dhe i copëtoni tufat e majdanozit, pastaj i shtoni në ujë.

Tasin e mbyllur e futni në frigorifer, ndërsa në mëngjes e përzieni pijen mirë dhe e transferoni në një shishe të xhamit.

Nga kjo recetë duhet të konsumoni 100 gramë në përditshmëri për të pasur efektin më të mirë.

(Visited 2,447 times, 1 visits today)