Home TE NDRYSHME “Kishte qenë shtatë herë në Shqipëri për të gjetur nuse”, gjyshja tregon...

“Kishte qenë shtatë herë në Shqipëri për të gjetur nuse”, gjyshja tregon se si Nazime Visha e gjeti burrin e saj

436
0

Nazime Visha, eshte vajza e cila pas daljes nga burgu ka ndërtuar një jetë të re.

Gjyshja e Nazimes ka rrëfyer për gazetaren e Abc News, Esiona Konomi se mbesa e saj tani është martuar me një djalë nga Bullgaria dhe madje është bërë edhe nënë.

E moshuara ka treguar gjithashtu edhe momentin se si ishte njohur mbesa me bashkëshortin icili sipas gjyshes nuk kishte shfaqur asnjë lloj kompleksi në lidhje me të shkuarën e Nazimes.

“Dhendri kishte qenë edhe me pare 7 herë në Shqipëri për të gjetur grua shqiptare, Rastisi pastaj u takuan te dy sepse ai punon si furnizues dyqanesh. Pastaj erdhi vetë në shtëpi dhe historinë e kaluar te Nazimes nuk e pati problem. Mua ma patën kërkuar edhe këtu me thënë të drejtën, por nuk kisha qejf ta jepja nuse ketu”, rrëfen ajo.

Nazime Visha ishte vajza që u vetmbrojt ndaj perndjekesit te saj Fiqiri Muçën, mesnatën e 13 gushtit të vitit 2013. Edhe pse ajo u mori dënimin me 10 vjet, tre vite më pas, ajo u lirua pas një faljeje të firmosur nga Presidenti Bujar Nishani.

Kjo falje u kërkua nga personalitete të larta, si shkrimtarët Ismail Kadare e Dritëro Agolli, sopranoja Inva Mula, poetët Luljeta Lleshanaku dhe Rudolf Marku dhe violinisti Tedi Papavrami, duke qenë se rasti i saj i preku shumë.