”Kisha tre vite pa ardhur më tha o teze do të them një sekret”/ Rrëqeth tezja e 8-vjeçarit: Më mori motra ma tha

Tezja e 8-vjeçarit Mateo Vasia që i morën jètën ditën e djeshme nga fqinji i tij në fshatin Grecallit të Fierit ka folur në emisionin “Me zemër të hapur” në News24. Ajo ka treguar bisedën e fundit me nipin dy ditë më parë, kur i kishte thënë se do i tregonte një sekret.

Në një lidhje ‘skype’ nga Italia, tezja e të miturit Adriana tha se lajmin e kishte marrë nga motra tjetë.

“Ndodhem prej 3 vitesh e gjysmë në Itali. Pres të bëj dokumentet. Dola t’i blija ca gjëra dhe çokollata djalit. Në darkë me thotë djali që o ma ka humbur Mateo.

I shkruaj motrës që kam në Greqi,

Më pas më merr në telefon dhe më thotë Djana bëhu e fortë.