Home SHENDETI KESHILLE për çdo nënë: kjo erëz në kuzhinën tuaj mund të jetë...

KESHILLE për çdo nënë: kjo erëz në kuzhinën tuaj mund të jetë FATALE për fëmijët

61
0

Kur keni fëmijë të vegjël në shtëpi, ju bllokoni prizat, mbuloni skajet e mprehta dhe merrni sa më shumë masa mbrojtëse për të mbrojtur fëmijën tuaj kurioz nga rreziqet e papritura në shtëpinë tuaj.

Por është e pamundur të parashikohet çdo gjë e vogël që fëmija juaj mund të hasë.

Kjo histori tragjike e katërvjeçarit Matthew Rader është makthi më i keq i çdo prind.

4-vjecari shkoi në kuzhinë dhe hapi sirtarin e erëzave.

Por askush, nuk mund të kishte parashikuar se një shishe në atë dollap do të ishte fatale.

Fëmija i vogël gjeti pluhurin e kanellës dhe nisi t’i marrë erë prej aromës së këndshme.

Pothuajse menjëherë, ai filloi të mbytej dhe u rrëzua në tokë.

Kur nëna e tij, hyri në kuzhinë, gjeti djalin e saj në dysheme dhe shpejt e çoi në spital.

Fatkeqsisht, ishte tepër vonë. Mateu u shpall zyrtarisht i vdekur rreth 90 minuta më vonë. Është e kuptueshme që nëna e re është ende e tronditur nga humbja e papritur e djalit të saj.

Në rastin e trishtuar të Mateut, pluhuri i kanellës kishte hyrë në mushkëri;

Ndaj KUJDES në qoftë se kanella thithet direkt mund të shkaktojë asfiksim. Ajo mund të vrasë fënmijët tuaj

Nëse artikulli ju duket me vlerë shpëndajeni që të gjithë miqtë tuaj të kenë kujdes

Burimi: TipHero
©gatuajshendetshem/a.c./