Home VIDEO RECETA Kek i kripur (video recete)

Kek i kripur (video recete)

67
0

Kek te kripur me majdanoz dhe qepe te njoma:
Tek tasi me miell hedhim kripen, piperin, pluhur pjekes dhe kackavall te grire. Iperziejme bashk dhe i leme vec
Ne nej tas tjeter rrahim 3 veze, shtojme nje gote qumesht dhe pak gjalp te tretur.
Pasi i rrahim pak shtojme majdanosin dhe qepet e njoma te grira.
Me pas shtojme nje tas gjize ose djath.
Kte perzierje e bashkojm me miellin dhe i hedhim ne forma por jo ti mbushim plot sepse do fryhen
I pjekim per 35 min ne 150 grade

SHIKO VIDEON