Home TE NDRYSHME Italia ne ditet me te veshtira te saj, situate alarmante pas te...

Italia ne ditet me te veshtira te saj, situate alarmante pas te shifrave te fundit. Ja numri i te prekurve

1427
0

Sot ne 16 Mars 2020 – Në Itali ne 24 orët e fundit janë te infektuar edhe 3233 persona, kurse kanë humbur jetën 349 vetë dhe situata eshte jo e mire e gjithe italia ne karantine.

Koronavirusi gjynjezoi Italine ashtu si ne filma dhe ne romanet e fantashkences.

Të dhënat e fundit tregojnë se ka shkuar në

27980 eshte numri i përgjithshëm i personave të prekur nga virusi por 10.000 prejt tyre te infektuarve kurohen ne shtepi dhe gjendja e tyre eshte e mire.

Ndersa jane sheruar mbi 3000 mij veta dhe mbi 10.000 te infektuarve jane ne gjendje te mire dhe kurohen ne shtepi.