Italia habitet nga gjesti i shqiptarit, çfarë i bëri burrit që humbi jetën nga Covid-19

Nje gjest i turpshem i nje intermieri shqiptar ne Itali ka bere nje shperndajrje kudo ne rrjete dhe mediat vendease duke e konsideruar si nje veprim teper te ulet.

Fjala eshte per nje infermier 42 vjecar nga Shqiperia i cili bashke me te fejuaren e tij 21 vjecare po hetohen ne gjendje te lire pasi burri kishte vjedhur ne muajin mars portofolin e nje te moshuari me COVID-19.

Pacienti 66 vjecar ishte shtruar ne spital me simptoma te covidit ne 13 Mars dhe pasi ishte shume i renduar ne terapi intensive, ne 18 Mars ai nderroi jete.

Mirepo familjaret me pas vune re disa levizje te pazakonta ne llogarine bankare te te ndjerit dhe u drejtuar me nje padi ne policine e Bergamos.

Infermieri dhe e fejuara e tij ndihmese i vodhen portofolin kishin shpenzuar rreth 6 mije euro nga karta e kreditit e te moshuarit. Kjo u identifikua nga hetimet e bera.

“Nje veprim i keq, ne nje moment kaq prekes, nje abuzim i kryer ndaj një pacienti qe ka humbur jeten”, e quajti kreu i policisë lokale, Arcangelo Di Nardo.