Ija feston ditëlindjen, Besi zbulon moshën e saj dhe i bën nje urim shume special

0
656

Nje nga gjyshet me te mira te viteve te fundit ajo eshte Ija nje femer fisnike shqiptare.

Ija feston ditëlindjen dhe në këtë ditë të shënuar, dhe nuk mund të mungonte nipi i përkëdhelur aktori i njohur Bes Kallaku.

Ija bën 81 vjeç, ndërkohë që ka publikuar një fotografi të saj duke punuar në kopsht nje grua shume punetore.

Ja dhe urimi special i tij:

“Urime ditëlindjen e shtrenjta ime. Edhe sot në 81-vjetorin tënd, sërish të gjeta duke punuar si gjithmonë në kopshtin që të mban gjallë dhe të re, në kopshtin që të përtërin shpirtin. Në kopshtin ku sa herë vijmë na mbush me domate, patate, qepë! Urime 18-vjeçarja ime. Te kjo foto ke dale si për hedhje çekiçi. Të duam shumë, dashuria, përqafimi, ngrohtësia, ajo që na rriti dhe na dha natyrshmërinë e fshatit. Bekuar qofshin gjyshërit e gjyshet! Zoti ju rujt!”