I moshuari italian i lë në testament 180 mijë euro, por shikoni cfare i ndodh kur i sjellin leket ne Shqiperi

0
730

Gjate kesaj jave ne emisionin investigativ “Stop” eshte treguar historia e nje qytetari nga Fieri bashke me motren e tij te cilet tregonin se para pak vitesh punonin tek nje zotri i moshuar i cili perkujdesjen e tyre ua shperbleu duke i dhuruar 180 mije euro para se te nderronte jete.

Me pas kur kerkuan te terhiqnin parate ne bankem me testamentin ne duar, noterin dhe me deshmitaret, banka i paditi por ata e fituan ceshtjen qe shkoi ne gjykate.

Mirepo qe atehere Viktor Hana ende nuk ka marre gje sepse ia bllokoi atehere prokuroria e Fierit qe deri me tani ende nuk i ka dhene xgjidhje dhe as pergjigje ceshtjes se tyre.

Me teper ndiqni emisionin qe ta kuptoni me mire: