Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1 dite

0
936

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni te paktën 2 herë në javë.
Përbërësit që ju nevojiten:
1 lugë gjelle lëng limoni të freskët
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle sheqer kaf ose sheqer te zakonshem
½ legeni me uje,transmeton 10gjera.com.

Mbushni nje gjysme legeni me uje dhe mbajini këmbët tuaja për 15 minuta në të.
Në një tas shtoni 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe 2 lugë sheqer.
Përzieni të gjithe përbërësit dhe perberja është gati për përdorim.
Aplikojeni ne kembet tuaja duke i ferkuar për 10 minuta,
Pastaj zhytini këmbët tuaja në një legen për 5 minuta dhe pastrojini këmbët tuaja.
Sheqeri mund të jetë një nga përbërësit më efektive kur behet fjale per nje lekure te ndritshme
Mjalti dallohet per vetite e tij hidratuese dhe qetësuese . Ai është i mbushur me antioksidantë, të cilat ngadalësojnë procesin e plasaritjes.
Vaj ullirit përmban shumë antioksidantë si ‘acid oleik dhe squalene’ që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga ndikimi i dëmshëm i radikalëve të lira dhe gjithashtu hidraton lëkurën.
përktheu j.memeli/